Bezdomne zamiast rasowych

fot. OrangeBone

Do niedawna mieszkańcy Los Angeles mogli w sklepie OrangeBone oprócz gadżetów dla psiaków kupić rasowe szczeniaki. Od trzech miesięcy można z niego wyjść tylko z psiakiem schroniskowym.

Sklep na stylowej Melrose Avenue przyciąga celebrytów z Hollywood luksusowymi artykułami światowej sławy projektantów. Sprzedawanie w nim rasowych szczeniaków spotkało się z protestami obrońców zwierząt. W grudniu przed sklepem demonstrowali członkowie organizacji Last Chance for Animals. Jej przedstawicielka Kim Sill spotkała się z właścicielem OrangeBone Clarkiem Duvallem i uświadomiła mu, jak wielki problem stanowi nadpopulacja psów, opowiedziała o warunkach panujących w schroniskach i przekonała, że w jego sklepie wiele osób kupuje rasowego psiaka tylko dla kaprysu.

Efekt? Duvall postanowił zmienić model biznesowy swojej firmy. Dziś w OrangeBone nie kupi się już rasowego psa, ale za to można adoptować szczeniaka schroniskowego. Po udanych pierwszych tygodniach biznesmen ma nadzieję, że w ciągu roku uda mu się znaleźć domy nawet dla 1000 psów! Każdy szczeniak adoptowany w OrangeBone jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Nad ich zdrowiem czuwa lekarz weterynarii, a pracownicy zostali przeszkoleni, by mogli doradzać klientom, którego psa powinni wybrać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments