Białostockie skakanie


W ostatni weekend odbyły się drugie w tym roku zawody agility w Białymstoku. Tym razem wyniki zaliczano do Pucharu Polski Agility.

Impreza miała dość kameralny charakter – do udziału w niej zgłoszono tylko 40 psów. W tym samym czasie część naszych zawodników uczestniczyła bowiem w European Open w Niemczech.

Do Białegostoku tradycyjnie już przyjechali obok zawodników z Polski goście z Litwy. Do sędziowania zaproszono Jacqueline Vasserot z Francji. Rozegrano egzaminy A1, A2 i A3, przebiegi open agility i open jumping oraz jumpingi dla psów początkujących. Zawodnicy chwalili sprawną organizację i miłą atmosferę zawodów.
W sobotę klasyfikację łączną agility + jumping open large (zaliczaną do pucharu Polski) wygrała suczka sznaucera olbrzyma Ocarina Sooty z Litwy. W klasie medium i small zwyciężyli zawodnicy polscy: bulterier miniaturowy Seayess Hot Love Margins oraz border terrier Scotch Whisky Fiery Lucifer.

W niedzielę na wszystkich trzech najwyższych lokatach uplasowali się zawodnicy z naszego kraju: w klasie large goldenka Cumbia Exsultatio Mea (Ocarina była druga), w medium kundliczka Monia, a w small ponownie border terrier Scotch Whisky Fiery Lucifer. Wyniki: http://alpi.piasta.pl/wyniki/