Biedronka na pomoc ginącym gatunkom zwierząt


Jeronimo Martins Polska SA, właściciel sieci sklepów Biedronka, i WWF Polska, organizacja chroniąca przyrodę na całym świecie, w ramach wspólnie przygotowanej akcji postanowiły zwrócić uwagę na rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Już 22 września, wyłącznie w sklepach sieci Biedronka, pojawią się takie produkty jak puzzle, maskotki i zeszyty, których zakup wesprze projekty WWF.

Jeronimo Martins Polska SA, właściciel sieci sklepów Biedronka, angażuje się w wiele projektów związanych z ochroną przyrody i zwierząt (po raz kolejny wspiera tegoroczną akcję społeczną Zerwijmy łańcuchy, organizowaną przez portal Psy.pl) Kolejnym z nich jest akcja tematyczna przygotowana we współpracy z WWF Polska. Od 22 września do 4 października w sieci sklepów Biedronka będzie można zakupić zeszyty, pluszowe maskotki i puzzle przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży, by poprzez zabawę dowiedziały się, jak wiele zwierząt w Polsce i na świecie jest zagrożonych wyginięciem i jak ważne jest zapobieganie temu zagrożeniu dla przyszłych pokoleń.

Wśród dziewięciu pluszowych maskotek znalazły się zwierzęta żyjące w Polsce, takie jak ryś, niedźwiedź, foka szara, morświn, wilk, zaś a wśród żyjących w innych częściach globu: krokodyl syjamski, żółw szylkretowy, panda wielka i tygrys. Do każdej maskotki dołączona jest zawieszka z krótkim opisem zwierzęcia oraz mapką obrazującą jego występowanie. Dzięki temu każda z nich jest nie tylko zabawką, ale także źródłem wiedzy o zwierzętach. 

   

Piękne zdjęcia żółwi morskich, pantery śnieżnej, wilków, tygrysów, pandy wielkiej, pingwinów, sowy i albatrosów wraz z ich opisami dostępne będą także na pudełkach ośmiu zestawów 1000-elementowych puzzli WWF.

Dla wszystkich miłośników przyrody przygotowano również unikatowe kołozeszyty wyprodukowane z certyfikowanego papieru FSC oraz bruliony z kartonowymi okładkami pochodzącymi z recyclingu. Zaprojektowano w nich zabawne kieszonki w kształcie pandy do przechowywania dodatkowych notatek. Więcej informacji o całej ofercie na rzecz ochrony zwierząt można znaleźć na plakatach w sklepach sieci Biedronka oraz na stronie www.biedronka.pl. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments