Tak nigdy nie przewoź psa w samochodzie! BMW z psem w środku wylądowało w rowie


Więcej szczęścia niż rozumu miał kierowca BMW, który wylądował w rowie przez... psa. Pupil jechał bez zabezpieczenia.

Do groźnego wypadku doszło na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca. Kierowca BMW stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi i dachował. A wszystko przez psa, który „zaplątał” się w pedały samochodu.

Samochód dachował w rowie 

W niedzielę 8 sierpnia tuż po godzinie 16 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 54 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Na miejscu straż pożarna zastała samochód marki BMW w rowie. Podróżowały nim 3 osoby i dwa psy. Wszyscy o własnych siłach wydostali się z auta jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków.  

Pasażer bez pasów 

Jak ustaliła policja, przyczyną wypadku był pies, a dokładniej jego opiekun, który przewożąc pupila autem, nie zabezpieczył go we właściwy sposób. 34-letni mieszkaniec Kluczborka przewoził czworonoga na przednim siedzeniu auta. Pupil znajdował się pod narkozą. Gdy niespodziewanie wybudził się, prawdopodobnie zdezorientowany sytuacją, w której się znalazł, wpadł kierowcy pod pedał hamulca i gazu. 34-latek nie utrzymał się na drodze i zjechał do rowu. Wypadek wyglądał groźnie, ale skończyło się na strachu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Jedziesz z psem? Rób to dobrze!  

Jak pokazuje przykład kierowcy BMW, przewożenie psa w samochodzie luzem to fatalny pomysł. Ale to, że pies może wejść pod nogi, to nie jedyny problem. Wystarczy mocniejsze hamowanie, aby niezabezpieczony pies wystrzelił z kanapy niczym pocisk, co może zagrażać jego życiu, ale też życiu osób znajdujących się w pojeździe. Jak więc robić to dobrze?

Dla małych i średnich psów sprawdzi się transporter. Można umieścić go na tylnej kanapie auta (pamiętaj, aby przypiąć go pasami!) lub na podłodze pomiędzy przednimi fotelami a tylną kanapą. Jeśli transporter nie odpowiada twojemu psu, zainwestuj w specjalną uprząż-pasy bezpieczeństwa dla pupila. Zabezpieczony czworonóg będzie mógł wygodnie leżeć bez obawy, że przejdzie do przodu auta lub wypadnie z samochodu podczas zderzenia. Właściciele samochodów typu kombi mogą przewozić czworonoga również w bagażniku — koniecznie przypiętego lub w specjalnej klatce dla pupila.  

Kierowca BMW ukarany

Jak widać opcji, aby przewieźć pupila bezpiecznie samochodem, jest wiele. Z żadnej z nich nie skorzystał mieszkaniec Kluczborka. Kierowca, który nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa przewożenia zwierząt w aucie, został ukarany mandatem 400 zł. Po wypadku jeden pas autostrady w miejscu zdarzenia był zablokowany, a utrudnienia na drodze trwały prawie 2 godziny.

Zapisz się do newslettera Psy.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

Autor: Alicja Kowalska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments