Bo ma Słoneczko

fot. Pete Souza/Biały Dom

W Białym Domu pojawiła się nowa domowniczka – suczka portugalskiego psa dowodnego Sunny. Odtąd Bo, pierwszy pies Ameryki, nie będzie już sam.

Gdy sześć lat temu Barack Obama był prezydentem elektem, w pierwszym wystąpieniu powiedział do córek Malii i Sashy: „Kocham was obie bardzo, zasłużyłyście na pieska, który wprowadzi się z nami do Białego Domu”. W wybór pierwszego psa Ameryki zaangażowali się wszyscy mieszkańcy kraju. Radzili, by Obama wybrał labradoodla, nagiego psa peruwiańskiego, kundelka. Problem polegał na tym, że córki prezydenta są alergiczkami.

W końcu w Białym Domu zamieszkał Bo, portugalski pies dowodny. Oprócz towarzyszenia prezydentowi w Gabinecie Owalnym, pełnił też obowiązki reprezentacyjne: witał gości, odwiedzał Walter Reed i Children’s National Medical Center. W październiku ubiegłego roku Michelle Obama uznała jednak, że Bo ma za mało kontaktu z psami i tak pojawiła się w Białym Domu Sunny (Słoneczko), która urodziła się w czerwcu 2012 roku w Michigan. Imię zawdzięcza swej pogodnej osobowości.

Bo wraz ze swym właścicielem objął już drugą kadencję. Jego nowa towarzyszka będzie biegała po trawnikach Białego Domu tylko przez jedną kadencję, bo amerykański prezydent może pełnić tę funkcję przez osiem lat. MC
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments