Bohater ateńskich ulic

fot. Facebook

Bezdomne psy są, niestety, jednym z symboli współczesnych Aten. Jeden z nich, Kannelos - po grecku Cynamon - stał się ostatnio bohaterem legendy.

Pogrążona w kryzysie Grecja jest w ostatnich dniach wstrząsana ulicznymi demonstracjami i potyczkami z policją (podobnie zresztą było w poprzednich latach). Na wielu zdjęciach z tych dramatycznych wydarzeń można zobaczyć cynamonowego psa w niebieskiej obroży, szczekającego na policjantów.
Internauci uznali go za bohatera walczącego o prawa biednych i pokrzywdzonych. Jednak jak w każdej legendzie, jest w tej historii tylko źdźbło prawdy. Kannelos pomieszkujący na terenie ateńskiej politechniki rzeczywiście przyłączał się do różnych demonstracji, ale… od dwóch lat nie żyje. W demonstracjach natomiast "biorą udział" inne, podobne psy. Wszystkie mają niebieskie obroże, bo tak władze Aten oznaczają wysterylizowane za publiczne pieniądze czworonogi. Wiele z nich ma podobny kolor – bo tak właśnie wygląda większość bezdomnych kundli w Grecji.

Sprawą zajęła się agencja fotograficzna Associated Press, której fotoedytorzy przyjrzeli się zdjęciom z ostatnich lat, na których podczas zamieszek pojawiły się psy. Stwierdzili ponad wszelką wątpliwość, że na fotografiach są co najmniej dwa różne zwierzaki…

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments