Bohaterka z 11 września


Psy, które ułatwiają, a czasem nawet ratują ludziom życie, zostały po raz kolejny wyróżnione przez The American Humane Association – organizację, która przyznaje Awards Dog Hero (nagrody dla psów – bohaterów).

Tysiące Amerykanów głosuje na swoich czworonożnych idoli, a w wybory angażują się takie osoby jak Victoria Stilwell, Betty White czy Whoopi Goldberg.

Organizacja nominowała 453 psy. Osiem z nich dostało się do finału, z których tylko jeden mógł otrzymać tytuł American Hero Dog 2011 (amerykański pies – bohater 2011 r.). Galę w Los Angeles, na której ogłoszono wyniki, poprowadziła znana trenerka psów Victoria Stilwell.

Wygrała biszkoptowa labradorka Roselle. Jej opiekun – niewidomy Michael Hingson pracował 11 września 2001 r. na 78 piętrze World Trade Center gdy w północną wieżę uderzył samolot American Airlines. Gdy ludzie wpadli w popłoch, Roselle zachowywała się bardzo spokojnie i jak zwykle wykonywała swoją pracę. Sprowadziła Michaela na pierwsze piętro, pokonując 1463 schody. Wciąż opanowana, mimo kawałków budynku, które spadały obok i na głowy ludzi i zwierząt, zaprowadziła opiekuna do oddalonej od miejsca katastrofy stacji metra. Tam Roselle i jej właściciel schronili się przed wielkimi chmurami pyłu. Michael Hingson mówi, że suka uratowała mu życie.   

Wśród czworonogów, które trafiły do finału, znalazł się m.in. Harley, który towarzyszy niesłyszącemu opiekunowi czy MWD Bino C152, który służy w wojsku i wykrywa narkotyki. ACh

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments