Crufts 2008 za piękne oczy


Sześcioletni Jafrak Philippe Olivier nazywany przez właściciela po prostu Philipem zdobył miano Best in Show podczas największej na świecie wystawy psów Crufts, która wczoraj zakończyła się w Birmingham

Philip – sznaucer olbrzym, który wygrał w swojej grupie (Working Group) trafiał już do wielkiego finału dwa razy, jednak dopiero wczoraj udało mu się zdobyć najwyższy laur. Jego właściciele państwo Cullen z St. Leonards-on-Sea w Sussex nie posiadali się ze szczęścia, kiedy sędzia Clare Coxall wskazała właśnie na ich pupila. – Wzruszenie odebrało mi mowę. To wspaniałe uczucie, być tutaj po raz trzeci i wreszcie zdobyć ten zaszczytny tytuł. Ta nagroda jest dla nas całym światem – mówi Kelvin Cullen. Dodaje, że jego podopieczny Philip uwielbia wystawy i pokazy. Jest pogodnym i grzecznym psiakiem.
Sędzia Clare Coxall przyznała, że już na pierwszy rzut oka widać było, że sznaucer Philip jest pewny swojej wygranej. – Już kiedy wchodził na arenę wyglądał na zwycięzcę. Gdy go dotknęłam, byłam niemal pewna, że to triumfator – Philip ma wspaniałą umięśnioną sylwetkę, pięknie się porusza i ma niesamowite oczy – mówi jurorka.

Katarzyna Kopacz