Czat z Krystyną Sienkiewicz - Psy.pl

Czat z Krystyną Sienkiewicz

W czwartek (8.XII) o godz. 11.00 zapraszamy do kawiarenki internetowej „Pieski Świat” na spotkanie z Krystyną Sienkiewicz, znaną ze swego zamiłowania do zwierząt, artystką. Rozmawiać będziemy o potrzebach bezdomnych zwierząt oraz o prowadzonym przez panią Krystynę schronisku w Milanówku.

Od czasów, gdy podczas wojennej zawieruchy zaginął jej piesek Neron wiedziała, że kiedy dorośnie, będzie pomagać czworonogom. Pod koniec lat 60-tych kupiła dom nad Świdrem i, jak sama mówi, „wpadła w niewolę zwierząt”. Zaczęła je dokarmiać, uwalniać z łańcucha i wnyków, kupować budy i wojować z okolicznymi nieprzyjaciółmi wszystkiego, co żyje. Następnie przejęła z rąk Zofii Witkowskiej schronisko w Milanówku, w którym mieszka trzysta psów i pięćdziesiąt kotów. Jej mottem życiowym są słowa Adama Mickiewicza: „Jeśli chcesz przejść cało między światowym rozruchem, bądź dla zwierząt człowiekiem, a dla ludzi duchem”.

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *