Czkawka szczeniacz-czka - Psy.pl
Szczeniak akity z zabawką

Czkawka szczeniacz-czka

Najczęstszą przyczyną czkawki u szczeniąt jest to, że łapczywe jedzą i połykają przy tym powietrze. Przepełniony brzuszek zwierzęcia podrażnia przeponę i pojawia się czkawka.

Najczęstszą przyczyną czkawki u szczeniąt jest to, że łapczywe jedzą i połykają przy tym powietrze. Przepełniony brzuszek zwierzęcia podrażnia przeponę i pojawia się czkawka. Inną częstym jej powodem jest zarobaczenie. Kolejnym zaś – połknięte ciało obce. Czkawka może się też pojawić na skutek wyziębienia organizmu, zjadania zbyt ciepłych lub zimnych posiłków, połykania niepogryzionego pokarmu lub zjadania suchej karmy bez popicia wodą. U starszych psów nawracające czkawki mogą być objawem schorzeń jamy brzusznej i klatki piersiowej. Jeśli jednak czkawka pojawia się sporadycznie i chcemy ulżyć naszemu czworonogowi, możemy podać mu cukier (1-2 łyżeczki w zależności od wielkości psa). Drastyczniejsze metody to pociągnięcie psa za język lub przestraszenie go.

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *