Człowiek temu winny


Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt rozpoczyna kolejną edycję kampanii "Wybierz Miśka". W tym roku, oprócz promocji adopcji bezdomnych zwierząt, jej celem jest propagowanie sterylizacji psów i kotów

"To nie zwierzęta są winne, że się narodziły. To my nie kontrolujemy ich przyrostu naturalnego. Dlatego mnóstwo szczeniąt i kociąt zakończy swój żywot utopionych w rzece, zakopanych lub wyrzuconych na śmietnik, a te, które przeżyją, będą systematycznie zwiększać i tak już ogromną liczbę bezdomnych zwierząt. (…) Zabieg sterylizacji jest normą we wszystkich cywilizowanych krajach oraz najskuteczniejszą metodą unikania niepotrzebnego przychówku" – przekonują w specjalnym apelu organizatorzy kampanii.

W kampanii weźmie udział Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, który sfinansował akcję informacyjną. Już wkrótce plakaty i ulotki pojawią się w lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych, urzędach, środkach transportu miejskiego. Z materiałów tych będzie można się dowiedzieć o zaletach sterylizacji.