Dla każdego coś innego, czyli jak zajmować się psem… samotnikiem - Psy.pl - mamy nosa!

Dla każdego coś innego, czyli jak zajmować się psem… samotnikiem

Nie każdym psem należy zajmować się tak samo. Podobnie jak ludzie, psy także różnią się między sobą temperamentem. Jak opiekować się kanapowym leniem, a jaką zabawą zainteresować psa ze sportowym zacięciem?

Samotnik…

żyje we własnym świecie. Często nie wie nawet, co się dzieje wokół niego, ale nie jest mu to potrzebne do szczęścia.

Najlepsze zajęcie dla samotnika to takie, które rozwinie go, trochę wybudzi ze snu, a przy tym poprawi więź z tobą. Wycofanego samotnika trzeba trochę ośmielić i pokazać mu, że to właśnie ty jesteś jego najlepszym przyjacielem.

Samotnik często zachowuje się tak, ponieważ wiele przeszedł w przeszłości – być może ktoś źle go traktował, może ma traumę po pobycie w schronisku. Jak sobie poradzić z takimi przypadłościami adoptowanego psa, przeczytaj TUTAJ.

Samotnika karm tylko z ręki, a nabierze zaufania do ciebie jako dawcy pożywienia. Zadbaj o to, by znał przynajmniej podstawowe komendy i powtarzaj je w krótkich sesjach każdego dnia. Wprowadź też w jego życie trochę rutyny, która pomoże mu oswoić rzeczywistość – ustal stałe pory karmienia i spacerów. Takie działania spowodują, że samotnik wyjrzy ze swojej jaskini. Może nie od razu, ale po pewnym czasie na pewno.

Samotnik zwykle chroni swoją przestrzeń osobistą i nie jest zainteresowany przytulaniem z twojej strony. Co wcale nie znaczy, że nie jest łasy na pochwały i nagrody, których mu nigdy nie żałuj. Gdy uznasz, że samotnik wyszedł jedną łapą ze swej skorupy, spróbuj nauki sztuczek, co poprawi waszą relację.   

 

> Dla każdego coś innego, czyli jak zajmować się psem… bystrzakiem <

> Dla każdego coś innego, czyli jak zajmować się psem… z ADHD <

> Dla każdego coś innego, czyli jak zajmować się psem… leniem <

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *