Dzielna Diesel oddała życie na służbie


Podczas obławy na mieszkanie terrorystów w Saint- Denis jedna z dżihadystek zdetonowała pas samobójczy, zabijając nie tylko siebie, ale także suczkę Diesel wysłaną na zwiady przez pracujących z nią policjantów.

W środę wczesnym rankiem w paryskiej dzielnicy Saint-Denis policja przeprowadziła nalot na mieszkanie dżihadystów. W akcji brała także udział Diesel, odważna i dobrze wyszkolona suczka rasy owczarek belgijski, która brała udział w wielu akcjach przeciwko przestępcom, za co uhonorowano ją medalami.

7-letnia Diesel została wysłana na zwiady, aby sprawdzić, czy po drodze do budynku nie rozłożono ładunków wybuchowych. Niestety, zanim Diesel zdążyła się zorientować w sytuacji, jedna z terrorystek wysadziła się w powietrze, a odłamki rozerwały na kawałki znajdującego się w jej pobliżu psa.

Policjanci, dzięki poświęceniu psa żyją i nie odnieśli większych obrażeń. Na cześć psa-bohatera na portalu społecznościowym Twitter ktoś zamieścił hashtag „JeSuiChien”, co po polsku znaczy „Jestem psem”. Solidaryzujących się z tym wpisem były dziesiątki tysięcy zasmuconych śmiercią suczki użytkowników sieci. Jeden z nich napisał: „RIP Diesel, pies policyjny, zginął, stawiając czoła terrorystom. Niedocenieni bohaterowie pracy policji”.

Zasmucony przewodnik Diesel powiedział, że czuje się tak, jakby stracił najlepszego przyjaciela. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments