Dzielny George - Psy.pl - mamy nosa!

Dzielny George

George, dziewięcioletni Jack Russell terier, uratował życie pięciorgu nowozelandzkim dzieciom, które zostały zaatakowane przez dwa agresywne pitbule. Niestety bohaterstwo przypłacił własnym życiem.

Piesek towarzyszył dzieciom, które wybrały się w małej miejscowości Manaia do osiedlowego sklepu po słodycze. Gdy wracały do domu, zostały napadnięte przez dwa pitbule, które uciekły z zamkniętej posesji. Głównym celem ataku stał się czteroletni chłopiec. Mały George wystąpił w obronie dziecka, rzucając się na dużych przeciwników. Sprowokowane pitbule zaatakowały teriera, a w tym czasie starszy brat czterolatka pobiegł po pomoc.
Lekarz weterynarii, do którego zawieziono później George’a, nie był w stanie uratować dzielnego psa. Właściciel pitbuli przyznał, że już wcześniej były one agresywne wobec ludzi. Oddał je inspektorom weterynaryjnym, sugerując, iż należy je uśpić. (PAP)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *