Nagła agresja u psa

fot. Shutterstock

Dzień dobry,
mój pies uwielbia spać pod kołdrą. Jednak od jakiegoś czasu, gdy zostanie dotknięta ręką przez kołdrę lub bez zaczyna warczeć, a nawet gryźć. Jak oduczyć go takiego zachowania i skąd się pojawiło skoro od kilka lat było wszystko dobrze, a w ostatnich miesiącach na dotyk podczas spania pod kołdrą reaguje agresywnie.

Nagłe pojawienie się zachowań agresywnych może świadczyć o rozwijającej się chorobie u psa i związanym z nimi bólem. Zwierzaka warto dokładnie przebadać, wykonując przynajmniej rozszerzone badania krwi i usg jamy brzusznej. Jeśli lekarz weterynarii na ich podstawie nie znajdzie możliwej przyczyny, zachowanie psa warto następnie skonsultować ze sprawdzonym behawiorystą, który dokładnie wypyta o wszystkie ostatnie zmiany w życiu czworonoga, oceni jego charakter, relację z opiekunem i zaproponuje odpowiednie postępowanie.

Psa nie da się oduczyć, by bronił się przed niechcianym dotykiem, który może sprawiać mu ból. Do czasu zdiagnozowania przyczyny problemu lepiej nie wpuszczać psa do łóżka, by nie prowokować nieprzyjemnych sytuacji. Odzwyczajenie zwierzaka od spania w łóżku bywa trudne, jednak w przypadku agresji będzie najlepszym rozwiązaniem.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments