Sposób na łapczywie jedzącego psa


Mój pies Jackie (czyt.Dżeki), gdy tylko poda mu się jedzenie je strasznie łapczywie. Wszelkie uwagi niczego nie naprawiają. Co mam zrobić?

Niestety nie ma sposobu, by wytłumaczyć psu, że ma spokojnie jeść. Żadne uwagi, przepychanki ani komendy tutaj nie pomogą, a tylko dołożą psiakowi stresu, przez co najpewniej będzie chciał zjeść wszystko jeszcze szybciej. Szybkie jedzenie może być przyczyną zadławienia się lub nawet skrętu żołądka, należy więc zadbać o rozwiązanie problemu!

Przede wszystkim warto psu zapewnić spokój w czasie posiłków i odizolowanie go od obecności innych zwierząt lub dzieci, nie grzebać mu w misce i nie stać nad nim podczas posiłków – szybkie połykanie jedzenia może być wynikiem obawy psiaka, że ktoś mu zabierze karmę. Dodatkowym sposobem na łapczywe jedzenie może być zastosowanie dostępnej w sklepie zoologicznym miski spowalniającej jedzenie. Karmę można także podawać psu w zabawce typu kong lub w macie węchowej. Jeśli psiak jest karmiony suchą karmą, można ją nawet rozrzucać na dywanie lub w ogrodzie, by czworonóg musiał zjadać ją po granulce. Spaniele uwielbiają węszyć, poszukiwanie jedzenia w wysokiej trawie lub w macie węchowej może być dla nich dodatkowo wspaniałym i rozwijającym zajęciem!

W tym artykule dowiesz się więcej o przyczynach i sposobach na łapczywe jedzenie: https://www.psy.pl/pies-je-za-szybko/.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments