Jaki pies do mieszkania?


Witam
Mam duży dylemat odnośnie wyboru rasy psa do mieszkania.
Bardzo podoba nam się rasa psa dog de bordeaux ale nie wiemy czy da rade mieszkać w na powierzchni 55 m2 Ogółem zamieszkujemy na osiedlu ktore jest po za miastem i jest bardzo duzo lasów i jezior dookoła Zależy nam tez by pies był przyjazny dla dziecka które w przyszłości planujemy. Chcemy psa o średniej wielkości który mogł bym zamieszkać na naszym metrażu i pasowały takie klimaty.
Podoba nam się tez rasa Shar pei, BULLMASTIFF.
Jesteśmy tez otwarci na inne rasy psów pasujące do naszych warunków
Z góry dziękujemy.

Może być trudno na takiej powierzchni żyć z bullmastifem czy dogiem – i nawet nie tyle będzie przeszkadzać to psu, co Państwu. Pies bowiem traktuje mieszkanie – czy dom – jak budę, w której się je, śpi i generalnie odpoczywa. Jeśli ma odpowiednią ilość spacerów i ruchu na świeżym powietrzu, wcale nie potrzebuje wielkiego domu. Jednak jego wielkość może na co dzień doskwierać. O ile w dwustumetrowym wielkie legowisko można wstawić praktycznie wszędzie, o tyle w mieszkaniu – może być problem z jego umiejscowieniem. Pies rozłożony na całą kuchnię też bywa nie lada kłopotem…

Dlatego proponowalibyśmy raczej średniej – lub małej – wielkości rasy. Jak rozumiemy, ma to być pies do aktywnego spędzania czasu na powietrzu i lubiący dzieci. Nie wiemy, czy mają Państwo jakieś doświadczenie z psami, a to ma znaczenie.

Ze średnich psów proponujemy: owczarka szkockiego collie, pudla średniego, posokowca bawarskiego, gończego polskiego, golden retrievera, cocker spaniela.

Z małych psów proponujemy: jack russell terriera, pudla miniaturowego, sznaucera miniaturowego, welsh corgi pembroke’a, owczarka szetlandzkiego.

O wszystkich rasach można poczytać tutaj:

https://www.psy.pl/rasy/

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments