Jaki pies do mieszkania
Nasz ekspert:
EKSPERT RADZI/Zachowanie

Jaki pies do mieszkania?

Witam
Mam duży dylemat odnośnie wyboru rasy psa do mieszkania.
Bardzo podoba nam się rasa psa dog de bordeaux ale nie wiemy czy da rade mieszkać w na powierzchni 55 m2 Ogółem zamieszkujemy na osiedlu ktore jest po za miastem i jest bardzo duzo lasów i jezior dookoła Zależy nam tez by pies był przyjazny dla dziecka które w przyszłości planujemy. Chcemy psa o średniej wielkości który mogł bym zamieszkać na naszym metrażu i pasowały takie klimaty.
Podoba nam się tez rasa Shar pei, BULLMASTIFF.
Jesteśmy tez otwarci na inne rasy psów pasujące do naszych warunków
Z góry dziękujemy.

Może być trudno na takiej powierzchni żyć z bullmastifem czy dogiem – i nawet nie tyle będzie przeszkadzać to psu, co Państwu. Pies bowiem traktuje mieszkanie – czy dom – jak budę, w której się je, śpi i generalnie odpoczywa. Jeśli ma odpowiednią ilość spacerów i ruchu na świeżym powietrzu, wcale nie potrzebuje wielkiego domu. Jednak jego wielkość może na co dzień doskwierać. O ile w dwustumetrowym wielkie legowisko można wstawić praktycznie wszędzie, o tyle w mieszkaniu – może być problem z jego umiejscowieniem. Pies rozłożony na całą kuchnię też bywa nie lada kłopotem…

Dlatego proponowalibyśmy raczej średniej – lub małej – wielkości rasy. Jak rozumiemy, ma to być pies do aktywnego spędzania czasu na powietrzu i lubiący dzieci. Nie wiemy, czy mają Państwo jakieś doświadczenie z psami, a to ma znaczenie.

Ze średnich psów proponujemy: owczarka szkockiego collie, pudla średniego, posokowca bawarskiego, gończego polskiego, golden retrievera, cocker spaniela.

Z małych psów proponujemy: jack russell terriera, pudla miniaturowego, sznaucera miniaturowego, welsh corgi pembroke’a, owczarka szetlandzkiego.

O wszystkich rasach można poczytać tutaj:

https://www.psy.pl/rasy/

Autor: Redakcja Portalu
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników