Etyczne zabijanie zwierząt?


Amerykańskie Centrum Wolności Konsumentów, organizacja non profit nadzorująca przestrzeganie praw, wystosowało do gwiazd Hollywood – m.in. Pameli Anderson i Aleca Baldwina - list, w którym apeluje, by te zaprzestały wspierania PETA.

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals – Ludzie popierający Etyczne Traktowanie Zwierząt) zdaniem autorów listu zabija zwierzęta. „W tym tygodniu dwoje pracowników PETA staje przed sądem oskarżonych o okrucieństwo wobec zwierząt. Zatrzymano ich, gdy wyrzucali do na śmietnik ciała 31 zabitych psów i kotów, mieli jeszcze krew na rękach. Wcześniej obiecali pracownikom schroniska i lekarzowi weterynarii, że zwierzęta znajdą bezpieczne domy” – czytamy w tekście apelu. Szczenięta i kocięta zostały zabite w samochodzie należącym do PETA.
Według danych władz stanu Virginia PETA od 1998 roku zabiło ponad 14 tys. zwierząt – przy czym w 2005 roku 90 proc. tych, którymi się „opiekowało”. Organizacja otrzymuje rocznie na opiekę nad zwierzętami 25 mln dolarów. Autorzy listu podkreślają, że postępowanie pracowników PETA nie jest etycznie, niezależnie od tego, co mówi prezes PETA. (MC)