Eukanuba dla ras


Firma Procter & Gamble (właściciel marki Eukanuba) wprowadza na rynek, na razie amerykański, nową linię produktów - karmy dla poszczególnych psich ras.

W marcu w amerykańskich sklepach pojawią się opakowania z serii Eukanuba Formula. Przygotowywane one zostały z myślą o potrzebach ras najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych.
– Eukanuba Labrador Retriever Formula przeznaczona będzie dla labradorów, ale również innych retrieverów. Ma pomagać m.in. w utrzymaniu w dobrej kondycji stawów, a także ułatwiać spalanie tłuszczów.
– Eukanuba Yorkshire Terrier Formula przygotowana z myślą o psach miniaturowych (yorkach, shih tzu, maltańczykach, pekińczykach, lahsa apso) zawierać będzie miedź i cynk, pierwiastki potrzebne do utrzymania w dobrym stanie szaty psów.
– Eukanuba German Shepherd Formula – karma dla różnych owczarków przypomina składem tę dla labradarów, ale dodatkowo zawierać będzie błonnik wspomagający pracę układu trawiennego tych psów.
– Eukanuba Boxer Formula – korzystać z niej będą mogły, oprócz bokserów, również rottweilery i dobermany. Karma zawierać będzie beta karoten wzmacniający system odpornościowy i L-Karnitynę chroniącą serce.
– Eukanuba Dachshund Formula – stworzona z myślą o jamnikach i małych terierach, ma chronić te psy przed problemami z kręgosłupem.

Po amerykańskiej premierze karmy pojawią się także w Europie. W Polsce dostępne będą prawdopodobnie od kwietnia. Niewykluczone jednak, że będą przeznaczone dla nieco innych ras, firma chce bowiem dostosowywać swoją ofertę do popularności ras w poszczególnych krajach. (TJ)