Fruwające psy w Sopocie

Boarder collie Tymon w podskokach wywalczył aż dwie nagrody podczas zawodów dogfrisbee Dog Chow Disc Cup 2007 towarzyszących Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Sopocie. Wzięło w nich udział około 50 osób z psami.

– Tymon świruje na punkcie frisbee. Zresztą psy tej rasy uwielbiają, gdy mają do wykonania jakieś zadanie – opowiada Bartek Zych z Warszawy, właściciel zwycięzcy w kategoriach superopen i minidistance. Trzecie miejsce w minidistance wywalczył duet Iga Jędras i owczarek australijski Flesz. Zebrali też najwięcej braw – za skoczny show z rock'n'rollem w tle i ewolucjami akrobatycznymi, między innymi gwiazdami, wykonywanymi przez Igę w trakcie rzucania psu dysków.

Nad morzem padł nieoficjalny rekord Europy w long distance – 73,5 m. Ustanowili go Michał Jarosz i suczka border collie Tazi. – Ze względu na duże prędkości i wysokie skoki jedną z najważniejszych rzeczy jest nauczenie psa spadania na cztery łapy. Wówczas zabawa jest bezpieczna – mówi Michał. Wyniki sopockich zmagań można znaleźć na www.dogfrisbee.pl, a 2 września odbędzie się w Warszawie krajowy finał Dog Chow Disc Cup 2007. (KG, fot. Maciej Kłoś)