Galeria zaprasza psy

Jak świat może wyglądać z perspektywy psa, pokazało w swoich wizjach 13 artystów we wrocławskiej Galerii Design przy ul. Świdnickiej.

– Zwykle antropomorfizujemy zwierzęta, usiłujemy je dopasować do samych siebie. Tu natomiast wraz z kuratorką wystawy Beatą Bartecką próbujemy zwrócić uwagę na wielką tajemnicę, jaką noszą w sobie psy – tłumaczy Katarzyna Roj, szefowa Galerii. Dodaje, że mogą one postrzegać wszystko, co nas otacza, zupełnie inaczej niż ludzie –  choćby kolory.

Jeden z artystów, Marian Kuligowski, pracował na fotografiach ekspedycji naukowych. – Naukowcy robili sobie zdjęcia ze swoimi czworonożnymi towarzyszami. ¬ Pamiętamy wielkich naukowców, ale nic nie wiemy o ich psach. Ta wystawa ma to nieco przybliżyć – mówi Katarzyna Roj.

Psie widzenie świata, jako centralny punkt wszystkich prac stanowi też pretekst do przemyśleń o sensie życia, o śmierci, o seksualności i ciemnej stronie ludzkiej natury.
Wystawę można obejrzeć w towarzystwie własnego psa. Każdy zwierzak otrzyma w Galerii Design miskę wody i poczęstunek. ¬ – Do nas zawsze można wejść z psem ¬– zachęca Katarzyna Roj.

Wystawa będzie czynna do 26 września w Galerii BWA Design przy ul. Świdnickiej 2-4 we Wrocławiu (od poniedziałku do piątku w godzinach 11-18, a w sobotę między 11 a 15). Wstęp jest bezpłatny.