Horoskop dla psów – marzec 2013


Co spotka twojego psa w marcu? Czy grożą mu choroby, a może mały konflikt z pobratymcem? Czy przeciwnie: miłe niespodzianki, nowi znajomi podczas długich spacerów i wieczorne przeciąganie się sznurem z Tobą? Sprawdź!

Baran

(21 marca – 20 kwietnia)

Twój Baranek w psiej skórze może być w tym miesiącu skłonny do zadzierania z pobratymcami. Unikaj więc podczas spacerów miejsc, w których spotykacie zwierzaki, za którymi nie przepada. Nie zawsze też będzie umiał przekazać ci, czego pragnie, pilnie więc obserwuj wszystkie sygnały, za pomocą których próbuje się z tobą porozumieć. Chciałby być bliżej ciebie, może więc warto znaleźć w zabieganym dniu chwilę na dodatkową zabawę z nim.

Byk

(21 kwietnia – 20 maja)

Leniwy kudłaty lub krótkowłosy Byczek będzie wodził wielkimi maślanymi oczami za pannami nie tylko spod jego znaku. Zamarzy mu się romantyczna wiosna, więc jeśli nie zadbałeś dotąd, by nie pozostawił po sobie nieplanowanego potomstwa, zrób to jak najszybciej. Twego pupila będzie też rozpierać wiosenna energia, zabezpiecz więc dom przed zniszczeniami.

Bliźnięta

(21 maja – 21 czerwca)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, żeby swojego czworonożnego Bliźniaka zapisać na szkolenie agility, frisbee albo innego psiego sportu? Coraz cieplejsze dni sprawią, że jego niezależna i aktywna natura dadzą o sobie znać. A że nudzi się czasem jak mops, chętnie skorzysta z twojej propozycji. Dla ciebie będzie to szansa zacieśnienia z nim więzi i zrzucenia zimowego sadełka, bo przecież na kurs nie pójdzie sam.

Rak

(22 czerwca – 22 lipca)

Wrażliwego Raczka – nieważne czy w skórze kundelka czy rasowego arystokraty – może dopaść jakaś dolegliwość, wewnętrzna lub zewnętrzna. Oglądaj go więc uważnie po powrocie ze spacerów – zwłaszcza jeśli opuścicie betonową pustynię i powędrujecie w las. Pamiętaj – kleszcze nie próżnują, gdy tylko słupek rtęci przekroczy 4 stopnie C. Poza tym zimowa rutyna znudziła twojego podopiecznego i trochę poszaleje – skieruj więc tę energię na właściwe tory.

Lew

(23 lipca – 23 sierpnia)

To idealny miesiąc, by nauczyć go kilku nowych sztuczek. Władczy podopieczny spod tego znaku ostatnio trochę się rozpaskudził, więc przyda się trochę dyscypliny. Nim jednak wkurzysz się na niego po kolejnym wyskoku, spójrz w lustro i zadaj sobie pytanie, jaki masz udział w tym zachowaniu. Czy mogłeś się zachować inaczej? Wielokrotnie obwiniamy nasze psy, a umyka nam to, co chcą nam swym zachowaniem powiedzieć. Spróbuj pobawić się w Sherlocka Holmesa, wejść w skórę podopiecznego i odkryć, co go skłoniło do pogryzienia twojej komórki.

Panna

(24 sierpnia – 23 września)

Czworonożne Panny – niezależnie od płci – dążą do doskonałego spełniania oczekiwań opiekuna. W tym miesiącu mogą im w tym jednak przeszkodzić wpływy planet. Zatem zamykaj drzwi i nie kuś ulubionym żółtym serem (albo innym przysmakiem twojego psa) zostawionym na kuchennym blacie. Jeśli postąpisz inaczej, w pierwszym wypadku może ci grozić długotrwałe poszukiwanie uciekiniera, a w drugim nieprzespana noc w wyniku kłopotów żołądkowych podopiecznego.

Waga

(24 września – 23 października)

Psy spod tego znaku mogą w tym miesiącu liczyć na wyrozumiałość opiekunów, ale też i one nie będą trenowały biegu przez płotki czy skoków brudnymi łapami na jasną wiosenną kurtkę. Niestety zdrowie nie będzie im dopisywać. Jeśli pojawią się problemy, przyjrzyj się diecie pupila, bo duży procent kłopotów zdrowotnych ma swe źródło w żywieniu. Poza tym witaminy i suplementy są nie tylko dla ludzi. Może trzeba podać jakieś twojemu podopiecznemu, by jego sierść z matowej stała się lśniąca? Poradź się lekarza weterynarii.

Skorpion

(24 października – 22 listopada)

Choć to Skorpion i do tego na czterech łapach, urosną mu skrzydła i nabierze ochoty do zabawy z wszystkimi i wszystkim. Od rana do wieczora. Zatem niech cię nie dziwi poranne lizanie twarzy czy stóp – wszak żal tracić cenne chwile. Czasem w wirze spraw zapominamy, co jest najważniejsze. Pies doskonale o tym przypomina. Wystarczy, że na niego spojrzysz i pogłaszczesz po grzbiecie, aby wprawić w radosny ruch jego ogon. Nie unikaj więc okazywania mu miłości i naśladuj jego bezinteresowność.

Strzelec

(23 listopada – 21 grudnia)

Strzelca w psiej skórze będzie w marcu ciągnęło do spotkań i zabaw z pobratymcami. Poza tym chętnie podda się twoim nowym pomysłom. Zatrudnienie choć na dwie, trzy godziny dziennie petsittera powita z radością, bo ma już dość spędzania 10 godzin w samotności, nawet jeśli dużą część tego czasu przesypia. A może przyda się też zmiana diety albo nowy element w porządku dnia. Niewielki wysiłek z twojej strony sprawi, że twój pupil przeżyje szczęśliwy miesiąc.

Koziorożec

(22 grudnia – 20 stycznia)

Bardzo będzie potrzebował w marcu twojej miłości i uwagi. Pamiętaj, że ty i twoja rodzina jesteście dla niego całym światem, więc pełnijcie dobrze tę rolę. Jak we wszystkich dziedzinach życia, ile serca i wysiłku włożysz w coś, tyle też zyskasz, pomyśl więc, czy robisz wszystko, co możesz i powinieneś jako opiekun. I nie chodzi tylko o zaspokajanie jego potrzeb, czasem warto też zaspokajać jego zachcianki.

Wodnik

(21 stycznia – 18 lutego)

W oczach czworonożnego Wodnika pojawią się iskierki, a w jego ciele będzie kipiała energia. Wszelkie treningi mogą więc teraz trwać trochę dłużej, bo trudno będzie mu się skupić. Jednak czas, który na nie poświęcisz, nie będzie stracony. Możesz go nauczyć nie tylko, jak siadać i warować na twoją prośbę, ale i bardziej skomplikowanych sztuczek. No i tego najważniejszego: niezjadania podczas spaceru każdego paskudztwa, które mu pod nos i pysk się nawinie.

Ryby

(19 lutego – 20 marca)

Nawet najlepiej ułożone czworonożne Ryby mogą przekraczać w marcu granice dobrego wychowania, jeśli nie będziesz trzymać ich w ryzach. Pamiętaj, że konsekwencja jest podstawą właściwego zachowania psa. Co jakiś czas ćwicz z nim już wyuczone sztuczki. I pomyśl o wzięciu udziału w konkursie fotograficznym, może twój pupil okaże się wymarzonym modelem i wygra na przykład karmę dla siebie na kilka miesięcy? Nigdy nie wiadomo, czy na twoich kolanach nie leży żyła złota.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments