Jak pies z kotem w jednej hali


Ponad 120 firm z całego kraju zaprezentowało się podczas VII Targów i Wystawy Zoologiczno-Botanicznej ZOO-BOTANIKA 2008 we Wrocławiu.

Tato, chcę takiego kota. Albo nie – lepiej kup mi świnkę morską – albo psa – takie życzenia rozbrzmiewały we wrocławskiej Hali Ludowej przez cały ostatni weekend. Można w niej było podziwiać zwierzęta i wszystko, co im potrzebne do życia.
Wśród pokazów na świeżym powietrzu największym zainteresowaniem cieszyły się te, w których pojawiały się psy. Tłumy dzieci radośnie pokrzykiwały, widząc czworonogi pokonujące tor agility, łapiące frisbee czy prezentujące program posłuszeństwa. Były też pokazy psów obronnych i szkolenia psów pasterskich. Przygotowały je Ośrodek Szkolenia Psów Tatar-Czerniejewski i wrocławski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Poznańska Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik zaprezentowała pokaz pracy psa przewodnika i wykład na ten temat.
Były też chwile przyjemne dla kundelków, które razem ze swoimi właścicielami przyszły do Hali Ludowej. Konkurs na najsympatyczniejszego psa nierasowego wygrał trzyletni Czuczu. Nagroda dla niego było opakowanie smacznej suchej karmy.
Jednak podczas wystawy zainteresowaniem i sympatią psy musiały się dzielić z innymi zwierzętami: kotami, szczurami i myszami rasowymi, myszoskoczkami, świnkami morskimi, wężami oraz rybkami akwariowymi, płaszczkami i krewetkami. Nie dopisały tylko tchórzofretki, które wbrew zapowiedziom, nie pojawiły się na targach. Straciły przez to szansę na zwycięstwo w kategorii Najlepsza Wystawa Targów. Ten zaszczyt przypadł w udziale właścicielom świnek morskich, którzy zdaniem organizatorów zaprezentowali się najlepiej.
Patronem medialnym ZOO-BOTANIKI 2008 był miesięcznik „Mój Pies”.

Maciej Sas