Jak witać się z psem?

fot. Thinkstock

"McConnell wymienia kilka zachowań ludzi, jakie psy odbierają jako negatywne, zagrażające dla siebie. Takie działania człowieka wobec psa często kończą się pogryzieniem, i choć trudno to zrozumieć, całkowitą odpowiedzialność za sprowokowanie psa w tych sytuacjach ponosi człowiek.

W artykule Jak bezpiecznie witać się z psem? poruszyliśmy już problem zachowania ludzi przy przywitaniu z nieznanym psem. Będziemy uzupełniać ten temat o materiały różnych autorów. Dziś Patricia McConnell i „Drugi koniec smyczy”. Przy okazji polecamy wartościową lekturę.

McConnell wymienia kilka zachowań ludzi, jakie psy odbierają jako negatywne, zagrażające dla siebie. Takie działania człowieka wobec psa często kończą się pogryzieniem, i choć trudno to zrozumieć, całkowitą odpowiedzialność za sprowokowanie psa w tych sytuacjach ponosi człowiek.

Wyciąganie rąk do psa i podchodzenie blisko na wprost
„Idąc ulicą, nagle dostrzegamy kogoś, czyj widok jest nam miły. Jak reagujemy? Większość z nas woła znajomego po imieniu i rusza prosto w jego stronę. Wyciągamy rękę na powitanie, a często obejmujemy znajomego, by go serdecznie uściskać. To takie słodkie i przyjacielskie. Tylko, że nie dla psa. Dla niego ten typowy dla naczelnych savoir vivre jest szczytem chamstwa…"  Czytaj więcej

 

 

Źródło: http://www.wychowujenietresuje.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments