Jamniki znów opanują Kraków


Już w najbliższą niedzielę, 11 września Kraków z miasta królów polskich przeistoczy się w… miasto jamników! To już po raz 22. Radio Kraków zaprasza na „Marsz jamników”.

Właściciele i miłośnicy psów tej rasy w samo południe przemaszerują spod Barbakanu na Rynek Główny, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie odbędzie się konkurs na „najbardziej paradnego” jamnika.

Poza tym na stoiskach wokół sceny będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą czynne od godz. 10 do 14.30. Na pytania właścicieli odpowiadać będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i zawodowy petsitter. Na terenie wydarzenia znajdziemy też profesjonalny salon psiej piękności, w którym będzie można bezpłatnie ostrzyc i wytrymować swojego pupila oraz punkt czipowania.

W punkcie informacyjnym małopolskiej policji „Zielona Strefa” policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na przemoc wobec zwierząt oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, a wolontariusze Fundacji Psi Los opowiedzą o idei psiej adopcji.

Na scenie pod ratuszem odbędzie się też finał akcji „Pieskie życie zmieniamy na dobre”. Akcja ma zachęcić do adopcji psów seniorów. Psim weteranom będzie można pomóc również poprzez udział w zbiórce karmy. Uwaga! Ze względu na specjalne wymagania i dolegliwości starszych psów w oznaczonym namiocie zbierana będzie specjalistyczna, dobrana do ich potrzeb karma mokra (w puszkach i saszetkach).

Więcej o marszu: http://www.radiokrakow.pl/nasze-akcje/marsz-jamnikow-2016/11-wrzesnia-radio-krakow-zaprasza-na-marsz-jamnikow/AB

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments