Kaganiec na lato


Kaganiec to zło konieczne. Latem musimy jednak szczególnie uważać, aby chroniąc innych, nie skrzywdzić własnego psa

Zawsze – nie tylko latem – wybierajmy taki kaganiec, aby nasz podopieczny miał możliwość uchylenia pyska, i to nie tylko w celu swobodnego oddychania czy ziania, ale nawet napicia się wody. W kagańcu pies nie powinien przebywać zbyt długo, zwłaszcza w upał, ale dobrze dopasowany możemy mu śmiało nakładać przed wyjściem nawet na dłuższy spacer. Pamiętajmy, że odległość od czubka psiego nosa do przedniej ścianki kagańca powinna wynosić u psów małych 1 cm, a u dużych – 2 cm.

Na wystawie czy w podróży, gdy jest konieczność długiego przebywania w kagańcu, załóżmy specjalny model z powiększoną częścią na kufę. Jeśli mamy pewność, że nasz pupil nikogo nie ugryzie, a chodzi nam jedynie o to, aby być w zgodzie z przepisami, możemy wybrać bardzo lekki i wygodny dla psa kaganiec tekstylny (kilkucentymetrowy pasek materiału okalający pysk).

Pamiętajmy jednak, że noszenie każdego kagańca wiąże się z pewną niewygodą dla czworonoga, w szczególności zaś utrudnia mu to chłodzenie organizmu. Dlatego bieganie w nim przy rowerze, jak również każdy inny wymuszony ruch, są w porze letniej zdecydowanie niewskazane.

MÓJ PIES RADZI: Jak prawidłowo dobrać kaganiec
  • Nie każ psu donaszać kagańca po poprzednim czworonogu – prawdopodobnie nie będzie idealnie pasował
  • Idąc kupić kaganiec, weź z sobą psa – najlepiej przymierzyć kilka modeli
  • Podczas przymiarki pozwól mu spróbować zdjąć kaganiec – lepiej przekonaj się, czy potrafi to zrobić, zanim pójdziesz do kasy…
  • Jeśli chcesz psa szkolić, wybierz kaganiec ze zdejmowaną przednią płytką – łatwiej będzie podawać smakołyki
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments