Konflikt o psy w taksówce


Pies przewodnik powinien mieć dostęp do wszystkich miejsc, które odwiedza jego niewidomy właściciel. Z tą oczywistą dla nas zasadą nie zgadzają się muzułmańscy taksówkarze z Londynu i Melbourne, którzy nie chcą wozić psów swoimi samochodami.

Według wyznawców islamu psy to zwierzęta nieczyste, dlatego niektórzy radykalni muzułmanie nie tylko nie trzymają czworonogów w domach, ale nie chcą nawet przebywać w ich pobliżu. Problem przewożenia psów taksówkami pozostanie wiec raczej nierozwiązany, bo choć władze jednej z korporacji w Melbourne zwróciły się do miejscowego mułły o zezwolenie na przewożenie psów, to nie chcą o tym słyszeć kierowcy…
Z kolei Jane Vernon z Królewskiego Narodowego Instytutu dla Niewidomych (Royal National Institute for the Blind) w Londynie złożyła oficjalną skargę po tym, jak nie została zabrana przez muzułmańskiego taksówkarza, ale firma ją odrzuciła. – Powinna pani być bardziej tolerancyjna dla innych kultur – usłyszała w odpowiedzi.

Posiadaczom psów pozostaje więc chyba wyraźne zaznaczanie podczas zamawiania taksówki, że chcą podróżować ze zwierzakiem. (TJ)