Konkurs dla internautów

Jakie sporty można uprawiać z psem? Jeśli wiesz - weź udział w naszym konkursie. Do wygrania trzy zestawy nagród: gry komputerowe "Petz - psi plac zabaw", T-shirt i latawiec.

Na odpowiedzi (prosimy wymienić przynajmniej 3 dyscypliny) czekamy do końca maja. Prosimy je przysyłać e-mailem na adres: [email protected] w temacie maila wpisując "sport". Zyczymy powodzenia!

„Chcę pieska” – z taką prośbą musi się zmierzyć niemal każdy rodzic. Dzieci marzą o posiadaniu zwierzątka, a pies – jako najbardziej kontaktowe i dobrze współżyjące z ludźmi stworzenie – jest na samej górze listy dziecięcych życzeń.

Przygarnięcie szczeniaka może pełnić rolę edukacyjną – dzięki opiece nad zwierzęciem, dziecko uczy się m.in odpowiedzialności, zarządzania czasem i organizowania własnych obowiązków. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad tym, czy zaprosić do domu żywego pieska, warto pozwolić dziecku poznać różne rasy psów. A może niedawno dołączył do Was taki domownik? Aby pokazać dziecku, z jakimi obowiązkami przyjdzie mu się zmierzyć i podsunąć młodemu hodowcy pomysły na zabawę z psiakiem, wystarczy… sięgnąć po grę wideo.

Przeznaczona dla najmłodszych gra Petz – psi plac zabaw prezentuje 18 psich ras, w tym uwielbiane przez dzieci labradory, czy golden retrievery i popularne ostatnio chihuahua. Dziecko może wybrać szczeniaka i opiekować się nim. Twórcy gry umożliwiają najmłodszym wejście w rolę: kompana do zabawy – ze zwierzęciem można się bawić w aportowanie, grać w piłkę lub frisbee, tresera – pieska można nauczyć rozmaitych sztuczek i hodowcy – dziecko może zgłaszać udział swojego podopiecznego w zawodach, a nawet zaprowadzić go do psiego fryzjera. Do dyspozycji gracza oddano ponad 100 000 kubraczków i akcesoriów dla różnych ras.