Konkurs plastyczny dla miłośników zwierząt


Fundacja Azylu pod Psim Aniołem wspólnie z Teatrem Lalka w Warszawie ogłaszają konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Jego celem jest szerzenie humanitarnego stosunku do zwierząt i szacunku dla przyrody.

Tematy konkursowe:
– Zwierzę nie jest rzeczą. (Ustawa o ochronie zwierząt z 1997 r.)
Zaprojektuj wzór nadruku na koszulkę, który będzie przypominał innym, żeby byli życzliwi dla zwierząt.

Mój przyjaciel.
Przedstaw swoje szczęśliwe chwile spędzone razem ze zwierzętami.

„Jakiś pies czeka, byś po niego przyszedł.” (R.M. Groński}
Skąd biorą się bezdomne zwierzęta? Jak one się czują? Co możemy dla nich zrobić?

Zwierzęta ratują, leczą, bronią i towarzyszą
Pokaż, w jaki sposób człowiek i zwierzę mogą ze sobą współpracować jako partnerzy.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, prace mogą być wykonane w dowolnej technice, jako: malarstwo, rysunek, grafika, plakat (forma nie może przekraczać wymiarów 50 x 70 cm). Na odwrocie każdej pracy należy podać jej tytuł (dobry, oryginalny tytuł pomaga w zrozumieniu intencji twórcy) oraz dane autora (imię, nazwisko, wiek, adres i tel. szkoły lub ogniska plastycznego, adres i tel. domowy), a także imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna.

Prace należy dostarczyć (do 15 marca 2006 roku) na adres: Teatr „Lalka” Plac Defilad 1, PKiN, 00-901 Warszawa.

Nadesłane prace oceni jury pod przewodnictwem Adama Kiliana, autorzy najciekawszych i najpiękniejszych otrzymają nagrody. Konkurs zakończy się wystawą wyróżnionych prac (wernisaż odbędzie się 29 kwietnia 2006 r. w siedzibie Teatru „Lalka”) i aukcją na rzecz bezdomnych zwierząt.
Dodatkowe informacje o konkursie dostępne są na stronach: www.psianiol.org.pl i www.teatrlalka.waw.pl oraz pod adresem e-mail: [email protected]