Poniżej znajdują się najciekawsze odpowiedzi, które zostały udzielone na pytanie konkursowe: Przepis na spacer, za który Twój pies Ci podziękuje, to (pisownia oryginalna):

1. Paka psich przysmaków:

j…5@interia.pl

Spacer powinien być przede wszystkim radością dla psa, dla którego wyjście poza dom to ogromna przygoda. Poznawanie nowych zapachów, zabawa z innymi psami czy tropienie śladów ptaków stanowi oderwanie od codzienności spędzonej w czterech ścianach. Podczas spaceru powinniśmy dostosować tempo marszu do naszego psa, tzn. jeżeli chce coś obwąchać – pozwólmy mu na to, nie ciągnijmy go dalej. Powinien być on rozrywkowy dla naszego czworonoga, ale również bezpieczny. Warto nosić przy sobie telefon komórkowy, a nawet gaz pieprzowy na wypadek zaatakowania przez nieznanego psa czy dzikie zwierzę, jak dzik.

2. Paka psich przysmaków:

s…2@wp.pl

Na spacerze jestem w 100% dla psa. Dl mnie to też czas oderwania się od mediów społecznościowych i telefonu. Razem spacerujemy po łąkach, lasach. Przepis na udany spacer to zmienianie miejsc spacerowych, aby stymulować psi mózg. Nowe zapachy sa dla psa niezwykle ekscytujące. Na spacerze właśnie pozwalam psu swobodnie tropić nie pospieszam go, nie odciągam od ciekawych dla niego miejsc. Spacer ma być dla niego świetną przygodą i zabawą. Zawsze zabieram ze sobą piłkę, szarpak albo frisbee, by co jakiś czas zwołać psa do siebie, pobawić się z nim, umacniając naszą więź. Spacer to również dobry czas na trenowanie komend 🙂 Latem bardzo często zabieram psa nad rzekę, gdzie może się schłodzići i bawimy się w aportowanie zabawek z wody. Również często wybieramy się nad jezioro, trenując dog diving, czyli skoki do wody, które mój pies uwielbia 🙂 Myślę, że przepisem na idealny psi spacer jest odnalezienie aktywności, która sprawia psu największa radość 🙂 Ważne jest również dać psu być psem, o czym niektórzy z nas zapominają. Psy żyją w świecie zapachów i ogromną frajdę sprawia im swobodne tropienie 🙂 Kochamy wspólne spacery – to czas tylko dla nas 🙂

3. Paka psich przysmaków:

 k…a@onet.pl

Spacer to rzecz święta o której każdy właściciel psa pamięta.

Odkrywa się miejsca i z psem czas się spędza.

Piłkę na spacer weźmiemy i razem poskaczemy.

Psa w szelki odziejemy.

A do bezpieczeństwa o smyczy pamiętać będziemy.

Na koniec przysmaczkiem w pyszczku wylądujemy.

4. Niepowtarzalna bandana

a…5@gmail.com

Jeśli chcesz ujrzeć jak ogon twojego psiaka wesoło merda na spacerze to zastosuj się do kilku rad:

Kto kurczowo swoich zasad trzyma się, ten nigdy na prawdziwym spacerze z psem nie będzie,

Daj się porwać daj sobie zaszaleć,

Zacznij z psem wariować,

Nareszcie się zachowuj jakbyś był w domu na kanapie, zacznij tarzać się po trawie,

Biec z psem obok jakby ci się zaraz świat miał zsunąć spod nóg,

A teraz zauważ co zrobiłeś,

Czas psu poświęciłeś!

Ale nie idź jeszcze, jeszcze nie wracajcie!

Teraz usiądź na łące popatrz w chmury i odpocznij.

Ale, co ty tu jeszcze robisz?

Idź w praktyce stosuj te metody!

5. Niepowtarzalna bandana:

t…k@gmail.com

Spacer jest dla psa, nie dla właściciela. To znaczy, czas poświęcam psu, a nie załatwiam swoje sprawy, czy korzystam z telefonu. Pies czeka na ten wspólnie spędzony czas.

6. Niepowtarzalna bandana:

w…0@op.pl

Na spacer ja i mój pies powinniśmy wybierać się nie tylko w dobrym humorze, ale również pełni energii, żeby być gotowym na liczne przygody, które mogą nam się przytrafić. Przede wszystkim dla urozmaicenia powinniśmy jak najczęściej zmieniać trasy, żeby pies nie popadł w monotonię, wręcz przeciwnie powinien on mieć możliwość odkrywania nowych miejsc, których środowisko będzie czymś intrygującym. Cała uwaga człowieka powinna skupiać się na psie i co jakiś czas zachęcać go do różnych zabaw, żeby wydobyć z niego energię jaka w nim się kumuluje. Idealną zabawą może być chociażby odwiedzenie specjalnego parku dla psów, na którym znajduje się wiele atrakcji, typu skakanie przez płotki lub bieganie wokół nich, rzucanie zabawek. Warto też mieć na uwadze to, że spacer nie powinien być za krótki, wręcz przeciwnie. Powinniśmy spędzić ze swoim czworonożnym przyjacielem jak najwięcej czasu, w końcu nic tak nie poprawia humoru jak uśmiech na twarzy psa, bo może być on z nami czy też budowanie z nim jeszcze silniejszej więzi. Nie wolno też zapomnieć o licznych smaczkach dla swojego pupila, które zawsze trzeba mieć pod ręką!

7. niepowtarzalną bandanę

k…4@poczta.onet.pl

Kilka minut, kilka godzin

w słonku, w deszczu, w śniegu latem 😀

Dreptać, skakać, tropić, łapać

Szukać, ćwiczyć, biegać, tarzać

z własnym Panem to zabawa !

To radocha, szczęście, miłość

Każdy piesek o tym marzy

mały, duży, średni, w ciapki,

gruby, chudy, w kropki, w paski.

I choć słońce praży, mróz w łapki kłuje,

pieski dziękują czule za każdą poświęconą chwilę.

8. Niepowtarzalna bandana:

 o…a@gmail.com

Przepis na spacer? Wiele nowości, nieznanych miejsc, nowych sytuacji czy zapachów. Najfajniej zabrać psa w tramwaj lub auto i pojechać w miejsce, w którym się jeszcze nie było! Jeśli nie mam na to czasu – idę w znane miejsce, ale np. od drugiej strony, do tego samego parku nową ścieżką albo po zwalonym pniu. Jeśli pies ma trudny dzień – to wtedy podziękuje mi także za znane miejsce, bo poczuje się bezpieczniej :DDobry spacer ma elementy socjalizacji – z człowiekiem, ale i z psem (tylko zrównoważonym). I dużo smaczków! Tak, by ćwiczyć to, co na codzień jest trudne – ja ćwiczę przywołanie, skupianie się na mnie przy rozproszeniach czy odwołanie od np. wyciągającego rączki do psa dziecka. I zawsze sobie powtarzam – spacer to nie przymus, to zabawa!

9. Niepowtarzalna bandana:

j…0@gmail.com

Pamiętając o bezpieczeństwie psa i ludzi, należy dać psu tyle wolności, zabawy ile jest możliwe. To jego czas!

10. Niepowtarzalna bandana:

o…1@gmail.com

Szarpanie, nowe wyzwania, możliwość dania psu wyboru na spacerze, tzn. albo się bawimy i pracujemy, albo, gdy pies nie ma ochoty, zwyczajnie spacerujemy i eksplorujemy teren

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments