Królestwo psów


W sieci zadebiutowała strona internetowa www.caninekingdom.com, której założycielka Mary Beth Close chciałaby przyczyniać się na co dzień do tego, byśmy mieli lepszy kontakt z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Mary Close uważa, że psy cierpią i umierają, dlatego że ich nie rozumiemy. I to swoje twierdzenie opiera na przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych badaniach, z których wynika, że 70 proc. spośród usypianych w amerykańskich schroniskach psów traci życie, ponieważ uznano, że sprawiają nierozwiązywalne kłopoty wychowawcze (Tufts University School of Veterinary Medicine, 2006). Poza tym większość czworonogów nie dożywa swoich drugich urodzin, a w schroniskach przebywają młode zwierzaki (od pół do półtora roku), których właścicielom nie chciało się poświęcić czasu na rozwiązanie drobnych w gruncie rzeczy problemów związanych z ich zachowaniem.

Założycielka strony jest z wykształcenia zoologiem i psychologiem. Prowadziła schronisko dla zwierząt, które obsługiwało 13 miast. Przez wiele lat pracowała jako konsultant z zakresu planowania strategicznego, organizacji i planowania w ponad 100 firmach. Wszystkie te doświadczenia chce wykorzystać w biznesie życia – własnej firmie For the Love of Dogs, Inc., której częścią jest strona internetowa. Próbuje rozprawiać się na niej z mitami krążącymi w społeczeństwie na temat psów, wskazuje też sposoby rozwiązania wielu problemów. (MC)