Lotnisko przyjazne dla zwierząt


Władze położonego nieopodal Londynu lotniska Biggin Hill postanowiły ułatwić podróżowanie zwierzakom. Przygotowały szereg udogodnień dla czworonożnych podróżnych i ich właścicieli. Biggin Hill to pierwsze londyńskie lotnisko, które uruchomiło program „SkyPets”.

Przede wszystkim w ramach programu do minimum został ograniczony czas rozłąki właścicieli i ich zwierząt. W tym czasie czworonogami zajmuje się specjalnie przeszkolony personel, który odpowiedzialny jest za załadunek i rozładunek, oraz załatwienie wszelkich formalności związanych z podróżą zwierzaków. Na terenie lotniska znajduje się także specjalna klimatyzowana poczekalnia dla właścicieli, oraz miejsce służące do odpraw. Jak zapewniają szefowie Biggin Hill dzięki temu odprawa podróżnych ze zwierzętami trwa znacznie krócej niż na innych londyńskich lotniskach, a warto pamiętać, że przepisy i procedury dotyczące wwozu zwierząt na teren Wielkiej Brytanii są wyjątkowo ostre oraz szczegółowe.

Lotnisko Biggin Hill obsługuje głównie połączenia czarterowe. Z jego usług skorzystały już psy i koty lecące m.in. do Genewy, Barcelony, Monachium.