Wyjeżdżasz na wakacje z psem? Na stacjach PKN ORLEN na czworonogi czekają miski z wodą!


Wszystkie stacje paliw PKN ORLEN są przyjazne psom - to dobra informacja zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas wyjeżdża na wakacje. A z roku na rok coraz więcej osób zabiera ze sobą na urlop psa.

Jedziesz z psem na wakacje? To świetnie, na pewno będziecie się dobrze bawić! A czym będziecie się przemieszczać? Prawdopodobnie samochodem – to najwygodniejszy środek transportu, jeśli chodzi o wyjazdy w towarzystwie czworonoga. Wszystko dlatego, że można zatrzymać się właściwie w każdej chwili, gdy tylko pupil potrzebuje przerwy. A wybierając miejsce na przystanek, warto postawić na przyjazne zwierzakom stacje paliw – takie jak PKN ORLEN – które czekają na czworonogi z miskami pełnymi świeżej wody.

Co dla zwierzaków na stacjach PKN ORLEN?

Przez cały letni okres, zazwyczaj od połowy maja do października, na stacjach paliw PKN ORLEN na psy czekają miski z wodą. Pracownicy dbają o to, by woda znajdująca się w miskach była świeża, dlatego wymieniają ją kilka razy dziennie. Aby opiekunowie nie mieli problemu z jej znalezieniem, o lokalizacji wodopoju informuje specjalny plakat.

Dodatkowo w najbliższym czasie – a dokładnie we wrześniu – na 50 stacjach benzynowych zostanie przeprowadzony test. W asortymencie po raz pierwszy pojawi się sucha i mokra karma dla psów i kotów oraz worki na odchody. Czy test wyjdzie pomyślnie i produkty pojawią się na wszystkich stacjach, czas pokaże. Co ciekawe, o takie produkty prosili sami właściciele czworonogów, dlatego PKN ORLEN postanowił wysłuchać ich apeli.

Jak się zachowywać na postoju z psem?

Jadąc z psem samochodem na wakacje, trzeba pamiętać, by co 1,5-2 godziny robić przerwy. Nawet nie tylko po to, by pies się załatwił, ale też po to, by mógł chwilę się poruszać, powęszyć, napić wody. Pamiętajmy, by nigdy nie wypuszczać psa z samochodu bez smyczy! Zanim otworzymy drzwi pojazdu, jeszcze w środku zapnijmy pupila na smycz, a dopiero potem wypuśćmy go na zewnątrz.

Jeśli tankujemy paliwo na stacji, nie wychodźmy z pupilem z samochodu w pobliżu dystrybutorów. Duży ruch innych pojazdów to bardzo niebezpieczne miejsce! Zjedźmy na parking i skorzystajmy z niewielkiego ogródka, którym dysponuje większość stacji. A jeszcze lepiej zatrzymujmy się w MOP-ach (Miejscach Obsługi Podróżnych). Tam znajdziemy więcej przestrzeni, ławeczki i obszerne parkingi – a to nie tylko większy komfort, ale i większe bezpieczeństwo.


Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
1 miesiąc temu

Ja się nie zgodzę,że wszystkie.Jechałam trasą z Warszawy do Kielc i niestety nie działała mi klimatyzacja.Chciałam wejść z psem na stację i nie wpuścił mnie ochroniarz.Pokazał naklejkę zakazu dla psów

Last edited 1 miesiąc temu by Jolanta