Mistrzowie zaprzęgów - Psy.pl - mamy nosa!

Mistrzowie zaprzęgów

W Jakuszycach odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w psich zaprzęgach w sprincie i na średnim dystansie. Zdobyte tytuły po raz pierwszy zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Sportu.

W klasie SJ (zawodnik na nartach z psem) tytuły Mistrza Polski zdobyli Jan Łacek z Klubu Biały Kieł, oraz Beata Pawłowska z Klubu Grey. Pawłowska zwyciężyła też w klasie Pulka.

W klasie B1 (6 psów rasy syberyjski husky) wygrał zawodnik ze śląskiego Klubu Extreme Stefan Krkoszka z Czech. W klasie A (8 psów dowolnej rasy) Mistrzem Polski został faworyt Mateusz Surówka z Klubu Durango Rimo, który wygrał także w klasie C1 (4 psy rasy Syberyjski Husky).

W klasie C0 (4 psy dowolnej rasy) faworytem była Agnieszka Biernacka z Husky Fan Katowice, ale zajęła tylko drugą lokatę, wygrał Michał Świderski z Klubu Grey.

W klasie D1 (2 Syberyjskie Husky) o zwycięstwo walczyli zawodnicy Klubu Durango Rimo. Wygrał Tomasz Jamrozy, który pokonał Mikołaja Włodarczyka.

Klasę D0 wygrała Olga Musielak z Klubu Biały Kieł. W D2 (2 psy rasy Alaskan Malamute lub Grenlandy) Mistrzem Polski został Tomasz Kudełka z Durango.

Na średnim dystansie zawodnicy startowali w 3 kategoriach: MID 8 (8 psów dowolnej rasy), MID 6 (6 psów dowolnej rasy) oraz MID SPORT 4 (4 psy dowolnej rasy). Mistrzami Polski zostali Andrzej Górowski z Klubu Nunataki, Bartosz Gadziomski Klubu Biały Kieł oraz Maciej Wodziński z Klubu Grey.