Na spacer z broszurą


Ubiegłoroczna zmiana przepisów umożliwiła wszystkim chętnym nieograniczony dostęp do dużych obszarów Wysp Brytyjskich. Spacerować, niekoniecznie ścieżkami, można po około milionie hektarów. To oczywiście gratka dla właścicieli psów. Z inicjatywy Kennel Clubu właśnie została opublikowana kilkunastostronicowa broszura, której celem jest „ochrona prawa odpowiedzialnych właścicieli psów do pełnego korzystania z terenów pozamiejskich”.

Dowiadujemy się z niej m.in. że na pastwiskach i w terenie otwartym pies muszą być na smyczy (nie dłuższej niż 2 metry) od 1 marca do 31 lipca oraz w sąsiedztwie zwierząt gospodarskich przez cały rok. Podczas spaceru na wyznaczonych ścieżkach pies nie musi być na smyczy pod warunkiem, że potrafimy go utrzymać pod kontrolą. Bardzo ważne jest, ze pies nie straszył zwierząt gospodarskich i dzikich.

W dalszej części broszura ostrzega przed zagrożeniami jakie czekają na czworonoga, udziela wskazówek dotyczących pierwszej pomocy, a także poszukiwania zaginionego psa.
Broszura jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich właścicieli psów na Wyspach Brytyjskich. (PK)