Nowości w schroniskach


Czasy się zmieniają, a z nimi schroniska dla zwierząt. W Łodzi wkrótce uruchomiony zostanie monitoring, a w Opolu za oddanie psa do przytuliska trzeba będzie płacić.

Kilkanaście kamer, które chce zainstalować dyrekcja schroniska przy ul. Marmurowej w Łodzi, ma przede wszystkim pomóc zwierzętom. Monitoring pozwoli bowiem sprawdzić, co jest przyczyną burd w boksach i który zwierzak jest ich prowodyrem – a tym samym odizolować go od innych psów, tak by w schronisku nie dochodziło do pogryzień. Kamery posłużą też do kontroli pracy zatrudnionych w schronisku.

Z kolei w Opolu przygotowywana jest przez radnych ustawa, o odpłatności za schroniskowe usługi. Zostawienie psa ma kosztować 100 zł, kota – 50 zł. Za każdy dzień pobytu psa, którego do przytuliska przywiozła straż miejska (bo np. zwierzak uciekł właścicielom), trzeba będzie zapłacić 7 zł. Ustalony został także cennik adopcji. Za szczeniaka – 10 zł, za małego rasowego psa – 30, za dużego – 50, za dużego nierasowego 30 zł. Wprowadzenie opłat ma wpłynąć na zmniejszenie liczby psów oddawanych do schroniska.