Od redakcji

Jeszcze nigdy temat psa nie pojawiał się tak często w kampanii wyborczej. Saba marszałka Dorna wciąż wystawiała swoją sznauceropodobną brodę - a to ze stron tabloidów, a to z okienka telewizora w głównych programach informacyjnych.

Szkoda tylko, że przy okazji nikt nie poruszył spraw naprawdę istotnych dla czworonogów i ich właścicieli. Tutaj politycy mają zwykle do powiedzenia to samo: np. że kwestia bezdomności leży w gestii samorządów (ciekawe, ilu z nich było choć raz w życiu w polskim schronisku) i że tylko praca nad mentalnością społeczeństwa może coś zmienić w naszym stosunku do zwierząt.

Gdy przychodzi do konkretnych działań, polityków widać jakby mniej – zaproszenia do wzięcia udziału w akcji „Zerwijmy łańcuchy” rozesłaliśmy do wszystkich sztabów wyborczych, ale żaden z polityków nie odważył się przyjść i przywiązać do psiej budy. Niezbędne zmiany w ustawie o ochronie zwierząt w kolejnych kadencjach wciąż czekają w parlamentarnej kolejce.

Jak na ironię, dotąd tylko partia Ędwarda Ąckiego zapowiedziała – na naszych łamach – że zajmie się sprawami psów. Ale nie wystawiła swoich kandydatów do Sejmu…

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników