Odchudzanie psów w Stanach Zjednoczonych

Marty Becker jest zdania, że szczupła figura ma wpływ na wydłużenie życia psa o ok. 15 proc., czyli prawie dwa lata. Przyczyny psiej otyłości to: niewłaściwa karma, niedostosowana do rasy psa, jego wieku i stanu zdrowia (jej rodzaj powinien określić lekarz weterynarii, zmienia się ją przynajmniej pięć razy w trakcie życia psa), zbyt dużo pożywienia (pies kanapowy nie potrzebuje go tyle, co pies intensywnie się poruszający), za wiele przysmaków (powinny stanowić najwyżej 10 proc. dziennej porcji jedzenia).

Jak sprawdzić, czy nasz pupil nie ma nadwagi? Po pierwsze jego żebra muszą być łatwo wyczuwalne, nie może ich okrywać gruba warstwa tłuszczu. Poza tym, gdy patrzymy na psa z profilu, jego brzuch nie może przypominać kształtem cylindra, a miejsce, w którym zaczyna się ogon musi być łatwe do określenia.

Co zrobić, by pies schudł? Trzeba stosować zgodnie z zaleceniem lekarza karmę dla psów sprzyjającą utracie wagi; nie dopuszczać do tego, by była ona dostępna przez cały czas (wyznaczoną porcję podzielić na dwa, trzy posiłki), ograniczyć ilość przysmaków, zwiększyć czas trwania spacerów. (MC)