Ostatnie zwycięstwo Jamesa


Angielski springer spaniel Felicity's Diamond Jim zwany Jamesem wygrał 131. edycję nowojorskiej wystawy championów organizowanej przez Westminster Kennel Club.

6-letni pies (należący do Teresy Patton, Allena Pattona, R. Dehmel i D. Hadsall) pokonał w finale m.in. dandie dinmont terriera o imieniu Hobergays Fineus Fogg, którego współwłaścicielem jest znany komik Bill Cosby. O miano Best in Show walczyły także dwa białe pudle, petit basset griffon vendeen, akita i bouviers des Flandres.

Dokonujący wyboru najpiękniejszego psa wystawy Robert Indeglia powiedział, że żałuje, iż purpurowo-złotej wstążki zwycięzcy nie może wręczyć wszystkim siedmiu finalistom. Ostatecznie jego wybór padł na Jamesa. Jest on szóstym w historii wystawy przedstawicielem swej rasy, który ją wygrał.

Dla Jamesa było to 51 wystawowe zwycięstwo. Zarazem był to jednak jego ostatni triumf. Przechodzi on już bowiem na wystawową emeryturę. Nie będzie jednak leniuchował. James jest bowiem dogoterapeutą, pracuje z osobami chorymi na Alzheimera.

W nowojorskiej wystawie wzięło udział 2628 psów 165 ras, wszystkie one musiały mieć na swoim koncie tytuł championa American Kennel Club. (TJ, fot. East News/AFP PHOTO/Timothy A. CLARY)