Pies i właściciel razem na wieczność - Psy.pl - mamy nosa!

Pies i właściciel razem na wieczność

Krematorium dla zwierząt w brytyjskiej miejscowości Winchfield w hrabstwie Hampshire jako pierwsze na Wyspach otrzymało zgodę na wspólny pochówek prochów ludzi i zwierząt.

Zgoda, którą Dignity Pet Crematorium otrzymało od Hart Distric Council, oznacza, że właściciele zwierząt, którzy zechcą być pochowani obok swojego pupila, będą mieli taką możliwość. Dotychczas nigdzie na Wyspach nie można było chować na tym samym terenie skremowanych szczątków ludzkich i zwierzęcych.     

– Pomysł na taką usługę wyszedł od klientów – tłumaczy Kevin Spurgeon z Dignity Pet Crematorium. – Cmentarze, na których chowa się ludzi, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska, nie dopuszczały takiej możliwości, choć wiele osób – szczególnie samotnych – chciałoby spocząć obok swojego pupila.

Na posesji należącej do krematorium można wybrać miejsce spoczynku. Małe groby czworonogów, obok których już niedługo grzebane będą urny z prochami ludzkimi, znajdują się w niewielkim lesie oraz ogrodzie. Jest także kolumbarium, specjalna ściana, we której wnętrzu można zamknąć obie urny.  

KK, Londyn

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *