Pies wygrał samochód

Światowa Wystawa Psów Rasowych w stolicy Szwecji zgromadziła ponad 20,5 tys. psów. Wśród tej ogromnej liczby Best in Show okazał się przybyły zza oceanu sealyham terrier Efbe's Hidalgo At Goodspice.

Zamieszkały w Stanach Zjednoczonych należący do Margery Good, Richarda Gooda i Sandry Middlebrooks terrier zwany w domu Charmin został też Best in Group (III grupa FCI – terriery). Jego właściciele głęboko wierzyli w możliwość wygranej, ponieważ uważają, że ich podopieczny doskonale spełnia wymagania wzorca rasy. I rzeczywiście zaprezentował się przed sędzią Edhem Kennethem doskonale i oprócz tytułu wygrał dla swoich właścicieli samochód toyota aygo.
Światowej wystawie towarzyszyły wystawy klubowe, na które zgłoszono ponad 14 tys. psów. Reprezentowane były 342 rasy z 56 krajów z wszystkich kontynentów poza Afryką i Antarktydą. Najwięcej wystawców przybyło oczywiście z Półwyspu Skandynawskiego (Szwecja – 8,3 tys, Finlandia – 3,2 tys, Norwegia – 2,5 tys), także z Danii i Rosji przyjechało ich ponad tysiąc. Z Polski dotarło ich 265.

Wśród tysięcy widzów wystawy znalazła się również Agnieszka Jabłońska – laureatka jubileuszowego konkursu miesięcznika „Mój Pies”, w którym nagrodą była właśnie wyprawa do Sztokholmu.

KS, MC