Pieskie Boże Narodzenie po amerykańsku - Psy.pl

Pieskie Boże Narodzenie po amerykańsku

90 proc. mieszkańców Stanów Zjednoczonych uważa swe zwierzaki za członków rodziny, a 56 proc. właścicieli psów i 42 proc. właścicieli kotów ofiaruje im prezenty z okazji świąt.

Amerykanie mają tu ogromny wybór od doggli, czyli gogli dla psa za 25 dolarów; przez jonizującą szczotkę, która wydzielając ozon, pochłania nieprzyjemne zapachy, za 40 dolarów; po podgrzewane lub chłodzone – w zależności od potrzeb – łóżko dla pupila za 250 dolarów.
W 2007 r. wydatki na zwierzęta osiągną prawdopodobnie poziom 48 mld dolarów – czyli dwa razy tyle, ile wynosiły 10 lat temu, i o 7 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Rynek wciąż rośnie i nie mają na niego wpływu ani ceny ropy naftowej, ani rosnące koszty utrzymania. Większość tych pieniędzy Amerykanie wydają w okresie świątecznym – zwłaszcza między Halloween a świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. (MC)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *