Podlewanie choinki - Psy.pl

Podlewanie choinki

Są psy, które bardzo lubią choinki. Zależy im na tym, by drzewka nie uschły, więc regularnie je podlewają… Co nie do końca podoba się właścicielom. Co zrobić, by choinka została ozdobą, a nie obiektem do oznaczania moczem?

Nie chodzi tylko o to, by mógł się załatwić, ale także o to, by emocje związane ze świętami (porządki, wizyty gości) mógł wyładować na zewnątrz, biegając i bawiąc się z pobratymcami.

Wróć do treningu czystości (więcej o tym TUTAJ) – nagradzaj zwierzaka za każdym razem, gdy załatwi się na zewnątrz, by wiedział, że właśnie na tym ci zależy.

Nigdy nie spuszczaj psa z oka, gdy jesteście w pomieszczeniu, w którym stoi choinka. Gdy tylko widzisz, że niespokojnie chodzi wokół drzewka i szuka miejsca, by oddać mocz, natychmiast wyprowadź go na zewnątrz.

Ćwicz komendę „zostaw” na różnych przedmiotach, które znajdują się w domu, także przy choince. „Zostaw” (które oznacza „nie dotykaj danej rzeczy”), nagradzaj zawsze smakołykiem lub zabawą.

Rozważ, czy nie zablokować psu dostępu do choinki. Niewpuszczanie go do pomieszczenia, w którym znajduje się drzewko, może być trudne, ale spróbuj ustawić z mebli zaporę, która uniemożliwi czworonogowi podchodzenie do świerku.

Nie zostawiaj zwierzaka sam na sam z choinką. Mniejszego psa możesz przywiązać do siebie (przypinając smycz do pasa) – dzięki temu zawsze będziesz wiedział, gdzie jest i co robi.

Gdy zauważysz, że pies jest już w trakcie podlewania choinki, wydaj z siebie głośny dźwięk – taki, który zaskoczy zwierzaka i spowoduje, że przestanie siusiać, ale równocześnie go nie przestraszy. Natychmiast zabierz podopiecznego na zewnątrz i sowicie nagródź, gdy załatwi się na dworze.

Choinkę przesiąkniętą zapachem moczu dokładnie wyczyść, a najlepiej usuń te gałązki, które zostały naznaczone przez czworonożnego wielbiciela świerków. Gdy tego nie zrobisz, pies będzie zachęcony zapachem własnego moczu do ponownego załatwienia się w tym miejscu.

Jeśli z poprzednich lat wiesz, że twój pies ma skłonności do znakowania choinki, w tym roku kup niższe drzewko i postaw je na stoliku, by nie było bezpośrednio dostępne dla pupila.

Gdy nic nie pomaga, wynieś choinkę do pomieszczenia, w którym pies nie będzie przebywał podczas świąt.

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom Wasze psy zrozumieją, iż choinka to drzewko specjalne, a nie fragment parku, który postanowiliście postawić w salonie jako prezent dla psa. 

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *