Pomagajmy nie tylko od święta

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt rusza zorganizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" i World Society for the Protection of Animals kampania pod hasłem "Adoptując mnie, ratujesz mi życie". O adopcje psów schroniskowych apeluje także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Akcja OTOZ „Animals” trwa przez cały październik i ma zachęcić osoby zainteresowane posiadaniem własnego zwierzęcia do odwiedzenia schronisk i przyjęcia pod swój dach któregoś z ich podopiecznych. Zwłaszcza że nadchodząca zima ma być mroźna. Kilkadziesiąt placówek zajmujących się bezdomnymi zwierzętami zgłosiło chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Za sprawą akcji zorganizowanej w roku 2006 tylko w trzech schroniskach w Bydgoszczy, Gdyni i Starogardzie Gdańskim udało się znaleźć domy dla 2749 psiaków i 1054 kotów.

Z kolei TOZ na tegoroczne obchody Światowego Dnia Zwierząt przygotował hasło „Oddaj głos zwierzętom później politykom!”. Pod patronatem organizacji w całym kraju odbędą się imprezy, nabożeństwa, festyny oraz Dni Otwarte Schronisk. W ubiegłym roku w czasie podobnej akcji nowy dom znalazło 600 czworonogów.