Pomoc pilnie potrzebna


Choć w ostatnim czasie coraz bardziej nagłaśniane są przypadki znęcania się nad zwierzętami wciąż w naszym kraju dochodzi do wielu karygodnych zdarzeń. Otrzymaliśmy właśnie kolejny dramatyczny list z prośbą o pomoc dla maltretowanego zwierzaka. Potrzebne są pieniądze i opiekun dla suczki oraz jej szczeniąt z Radzymina.

„W sobotę moje znajome uratowały sunię – piękny owczarek niemiecki. Myślę, że jeszcze kilka dni i byłoby po niej – zamiast szyi ma jedna wielka gnijąca ranę z wrośniętym sznurkiem…

Jakiś zwyrodnialec wywiózł ją w grudniu do lasu i przywiązał sznurkiem do drzewa. Okoliczni mieszkańcy wiedzieli o tym, jednak nikt nie pofatygował się, żeby psu pomóc! Co więcej – kiedy suce udało się uwolnić, ludzie przeganiali ja widłami, bili – bo zakradała się do gospodarstw w poszukiwaniu jedzenia!

Dziewczyny próbowały złapać sukę prawie przez cały dzień – pies był przerażony, nie ma za grosz zaufania do człowieka. Podały jej środki zwiotczające – nie zadziałały. Żaden miejscowy weterynarz nie chciał pomoc. Wezwały na swój koszt (200 zł) weterynarza z Warszawy, który strzelił do suki nabojem usypiającym.

W międzyczasie okazało się, że… suka ma szczeniaki! Pięć ślicznych, odkarmionych kuleczek w wieku ok. 5 tygodni. Lekarz nie mógł wyjść z podziwu, jak suce, będącej w tak tragicznym stanie udało się odchować miot…

Teraz suka jest w lecznicy na Białołęce. Pobyt za darmo, ale leczenie już nie… Jej stan jest bardzo ciężki, potrzebna będzie specjalistyczna operacja. Dziewczyny, jak łatwo się domyślić nie dysponują aż taka kwotą, a na dodatek maja na głowie odchowanie 5 szczeniaków…”

Kontakt: Iwona, tel. 0504 299 088