Pomóżmy razem fundacjom


Chory na dziecięce porażenie mózgowe i niepełnosprawny umysłowo 11-letni Adaś jako pierwsze wypowiedział słowo „piesek”. To miłość do Lady - białej puszystej samojedki, która odwiedzała ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci - była impulsem do jego szybszej rehabilitacji.

– Mój syn coraz więcej mówił, pokazywał, gdzie pies ma nos, oczy, uszy, łapy – wspomina mama Adasia. Niestety, zabrakło pieniędzy na dojazdy psa do jego domu. Jednak dzięki rozpoczynającemu się właśnie programowi „Pomóżmy razem” już wkrótce Adaś znów – po dwóch latach – zobaczy się z Lady.
Brak funduszy, kosztowne szkolenia psów i niechęć ludzi – to problemy, z którymi się borykają na co dzień fundacje szkolące psy do pracy z ludźmi niepełnosprawnymi. Dlatego trzy z nich: Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt Cze-ne-ka, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź oraz marka Velvet zainicjowały program „Pomóżmy razem”. Jego celem jest wspieranie fundacji szkolących psy, a tym samym pomaganie ludziom.
Firma Velvet, która ma w swoim logo biszkoptowego labradora, przekaże fundacjom dwa szczeniaki tej rasy oraz sfinansuje ich utrzymanie i szkolenie. Od września w kioskach i sklepach pojawią się w sprzedaży produkty higieniczne Velvet z granatowym znaczkiem programu „Pomóżmy razem”. Firma przeznaczy część zysków z ich sprzedaży na pomoc fundacjom. (KP)