Poskramianie dzikusa

Właściciele psów, szkoleniowcy, behawioryści i weterynarze już w najbliższy weekend (12-13 listopada) dowiedzą się, jak – za pomocą nagród – relaksować psa w różnych sytuacjach.

– Większość problemów behawioralnych pojawia się, gdy pies jest pobudzony. Zachowania określane przez właścicieli jako pożądane zdarzają się, kiedy zwierzę zachowuje się spokojnie – mówi brytyjska lekarka weterynarii i behawiorystka Amber Batson, która poprowadzi szkolenie „Poskramianie dzikusa: wyciszanie psa przy użyciu nagród”. To pierwsze z kolejnego cyklu spotkań fundacji Psia Wachta „Nowe koncepcje w behawiorystyce”.

Uczestnicy seminarium dowiedzą się m.in., po co nam spokojne psy, dlaczego spokojne ciało oznacza też spokojny umysł oraz skąd wiadomo, że pies jest rzeczywiście spokojny.  Na szkolenie zapisało się już 160 osób, co pokazuje, jak duże zainteresowanie budzi ta tematyka wśród polskich psiarzy.

Amber Batson, która poprowadzi seminarium w podwarszawskim hotelu Lando, zajmuje się przede wszystkim chorobami związanymi ze stresem u psów, kotów i koni, a na całym świecie prowadzi wykłady o problemach właścicieli z ich zwierzętami.

    MU

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników