Poznaj swojego psa


Jakim psem jest westie, jaki ma charakter, jak go żywić i pielęgnować? Mamy rodowodową sukę rottweilera, jakie warunki musi spełnić, aby została dopuszczona do hodowli? Czy seter irlandzki moze mieszkac w bloku, czy wymaga stałej uwagi i czasu właścicie

West highland white terrier, czyli westie jest małym psem o wzroście około 28 cm. To typowy przedstawiciel rodziny terierów. Jest odważny, śmiały i zadziorny. Ma żywy temperament, wesołe usposobienie i uwielbia się bawić. Bardzo przywiązuje się do opiekuna, ale zachowuje rezerwę wobec obcych.
Westie to miły, ale wymagający domownik, uparty i niezależny. Jego właściciel powinien być stanowczy i konsekwentny, aby narzucić pupilowi pewną dyscyplinę, nie uciekając się jednak do przemocy. Pies tej rasy jest bardzo energiczny, wymaga odpowiedniej ilości ruchu. Sposób żywienia zależy od upodobań psa i jego pana, ale najlepiej stosować karmę poleconą przez hodowcę (obecnie pojawił się na rynku produkt firmy Royal Canin przeznaczony specjalnie dla tej rasy). Pielęgnacja westie powinna być systematyczna. Oprócz kąpieli i podstawowych zabiegów (czyszczenie uszu, zębów i obcinanie pazurów) wymaga trymowania, czyli usuwania martwego włosa okrywowego. W tym celu należy odwiedzać psi salon nie rzadziej niż co trzy miesiące.