Psi dziedzice fortun


Jasper - mieszaniec dobermana z labradorem – mieszkał w schronisku i miał być wkrótce uśpiony. Dziś jest właścicielem fortuny: 130 tys. funtów (373 tys. dolarów) i wiedzie luksusowe życie w posiadłości o powierzchni 500 ha.

Jasper jest dziś prawdopodobnie najbardziej rozpieszczanym psem w Wielkiej Brytanii. Jada jedynie wołowe steki i świeże sole, a na szyi nosi diamentową obrożę. Szczęście uśmiechnęło się do niego, gdy schronisko, w którym przebywał, odwiedziła dziedziczka fortuny Browarów Ramsden Diana Myburgh i wzięła go do siebie. Ledwo jednak oswoił się z nowym domem, jego właścicielka zmarła, pozostawiając jemu i drugiemu psu Jasonowi po 25 tys. funtów. Gdy Jason zdechł, fortuna Jaspera zwiększyła się do 50 tys. funtów. Tę kwotę powiększył do 130 tys. funtów Benjamin Slade, zięć Diany Myburgh, intratnie inwestując pieniądze.

Choć kwota, którą dysponuje Jasper, wydaje się niewyobrażalna – jak na psa zwłaszcza – nie jest on najbogatszym psem na świecie. Palma pierwszeństwa należy do owczarka alzackiego Gunthera IV (180 mln funtów), który odziedziczył majątek po ojcu Guntherze III, jemu zaś spadek przekazała niemiecka księżna Karlotta Libenstein. Kolejne miejsce na liście zajmuje mieszkający w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku Toby Rimes (45 mln funtów), spadkobierca Toby’ego, który odziedziczył 15 mln funtów po swej właścicielce Elli Wendel. Trzeci na liście jest Frankie – dziedzic 3 mln funtów (mieszka w posiadłości wartej 10 mln funtów).

Zdarza się, że psy same dochodzą do swych majątków. Na przykład Eddie (prawdziwe imię Moose), psia gwiazda serialu komediowego „Frasier” , zarabia 6 tys. funtów za odcinek i jego fortunę ocenia się na 1,8 mln funtów. (MC)