Psi trójbój - Psy.pl - mamy nosa!

Psi trójbój

W Krakowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Psów Sportowych. W zawodach wzięło udział 38 czworonogów z całej Polski, najliczniej reprezentowane były pit bulle, amstaffy i bulteriery.

Psy rywalizowały w trzech konkurencjach. Weight Pull Sprint, polega na jak najszybszym przeciągnięciu trójkołowego obciążonego wózka na dystansie 60 m. W kategorii do 25 kg wygrała pitt bull Vena, a powyżej 25 kg – amstaff Boczek.

W konkurencji High Jump (pies musi wyskoczyć jak najwyżej i uchwycić gryzak zawieszony na sznurku) pierwsze miejsce zajęły ex aequo czteroletni pit bull Vasco należący do Grzegorza Budzińskiego z Krakowa i dwuletni Nero. Osiągnęły rezultat: 2,21 m.

Weight Pulling to ciągnięcie wózka z ciężarem, zwiększanym podczas każdej kolejnej próby, na dystansie 4,5 m w czasie 60 sek. Zwyciężył Rasmus z wynikiem 1900 kg.